Antakalnio VM
ANTAKALNIO MINTYS

Spalis jau prasidėjo - ir daugelis jau sunerimu galvoja apie artėjančią žiemą. Ir visai ne veltui, ypač žinant apie artėjančias šildymo kainas...
Vidutinė temperatūra sparčiai nukrito, ir artimiausiomis naktimis jau numatomos šaltos, tad natūralu, kad iš šildymo sezonas jau Vilniuje jau pradedamas. O šildymo kainos ir vėl smarkiai kirs per kišenę bemaž visiems nekilnojamo turto savininkams bei naudojamams.

Labiausiai įkaito vietose lieka senų butų savininkai, kurie priklausomi nuo miesto šildymo - jie turi sumokėti tiek, kokią sąskaitą gauna, ir patys net negali pasireguliuoti radiatorių šiltumo.

Keista yra tai, kad mokestis pagal rajonus numatomas labai skirtingas - 17 centų už kWh Molėtuose, iki 37 centų Anykščiuose. Tokie skirtumai yra labai nenormalūs - esame vienodoje geografinėje vietovėje ir visi rajonai turi tą pačią galimybę naudotis esamais ar importuotais ištekliais? Tad kodėl gi tokie skirtumai? Taip tai galima aiškinti skirtinga technologija, tinklais, skirtingu naudojamu kuru - bet visa tai tik atsikalbinėjimas. Pagrindinė problema yra valdininkų tinginystė ir korupcija.

Jei valdininkai dirbtų normaliai, o ne vien tik galvotų kaip čia pasipildyti savo kišenę, tuomet būtų galima imti pavyzdį iš iš tų miestų, kurie puikiai susitvarkę ir sugeba užtikrinti padorias šildymo kainas savo gyventojams. Daugeliui mokestis už šildymą žiemos sezonus yra didelė našta. Tačiau kitiems, prikišusiems snukius prie lovio - tai didelė galimybė pasipildyti savo kišenes.

Kada pas mus reikalai pradės tvarkytis?

Šildymo kainos Lietuvoje