Antakalnio VM
ANTAKALNIO MINTYS

Karkasinių namų projektai

 

 

 

 

 

 

 


Kiekvienas bent kiek domėjęsis karkasinių namų statyba, žinos kaip svarbu yra tinkamas projektas...
Tikrai taip - karkasinių namų statyba kiek skiriasi nuo tipinių, tai yra, mūrinių namų statybos, tačiau principas panašus - konkuruoja kaina ir dizainas, ir kokybė, kuri įvertinama daugeliu kriterijų.

 Kaip tai suprasti? Viskas labai paprasta. Jei norite daugiau įmantrybių, ir pasiekti įdomesnį dizainą - tai kainuos papildomai. Pigiausiai aišku (skaičiuojant vienam kvadratiniam metrui) tai kvadratinė dėžutė be langų, bet kas norės tokioje gyventi? Turbūt ne daugelis...

Tad kuo gi pasižymi geras projektas? Būtent tinkamu balansu tarp kainos ir pasiekiamos kokybės (tinkamo dizaino), ir žinoma, svarbiausia, kad tas balansas tinkamai atitiktų kliento poreikius, juk jie kiekvienam kitokie.

Karkasinių namų projektai gali būti tiek universalūs, tiek ir pritaikomi prie prie kliento poreikių. Kurie geriau, priklauso nuo aplinkybių bei detalių. Aišku, esminį vaidmenį čia vaidina ir kliento biudžetas - nes universalus projektas visada bus pigesnis nei individualus, sukuriamas konkrečiam klientui.

Tačiau jei karkasinį namą statantis asmuo gali sau tą leisti, būtinai reikėtų rinktis individualų projektą - tik taip jis susikurs sau tobulus namus. Toks projektas bus tiksliai pritaikytas žmonių skaičiui bei poreikiams. Taip pat toks projektas bus pritaikytas prie sklypo detalių - augančių medžių, pavėsio, kaimyninių statinių ir panašiai. Tai nemažas privalumas, kurio ignoruoti nederėtų, ypač jei norite įsilieti į gamtos sukurtą aplinką.